כתיבת תוכן לאתרים

תוכן הוא כיום שם המשחק בכל הנוגע לרלבנטיות של אתר אינטרנט לגולשים, כאשר תכנים עדכניים ואיכותיים יכולים לעשות את ההבדל בין אתר אינטרנט שמדשדש במקום לבין אתר אינטרנט מצליח אשר מושך אליו גולשים רבים מדי יום.


תכנים מתאימים חשובים עבור אתרי אינטרנט בשני מישורים עיקריים – הראשון הוא כאמור רלבנטיות האתר עבור הגולשים, שכן תכנים המעניקים לגולשים ערך מוסף משמעותי מצליחים למשוך תעבורת גלישה רבה אל האתר. השני הוא המישור של קידום בגוגל. גם בכל הנוגע לקידום, תוכן הוא אחד המרכיבים החשובים והבסיסיים ביותר על מנת להצליח ולקדם אתר בתוצאות החיפוש.

 

תכנים מקצועיים ואינפורמטיביים

אחד מסוגי התכנים העיקריים שחשוב שיהיו באתר הם תכנים מקצועיים המכילים אינפורמציה אמינה אודות התחום בו עוסק האתר. באתרים רבים ניתן למצוא לשונית המוגדרת "מאמרים", בה מופיעים מאמרים וכתבות שונות העוסקות בתחום הספציפי בו פועל העסק שהאתר מייצג. זאת על מנת להעניק לגולשים מידע רלבנטי בתחום זה אשר יכול לסייע להם, כמו גם להראות להם כי אתר זה מייצג בעל מקצוע אשר מבין בתחומו ומחזיק בידע רב.

           

חשוב כי התכנים המופיעים באתר יהיו עדכניים ורלבנטיים. במקרים בהם התוכן שהעלינו עוסק באירועים מסוימים המתרחשים בנקודת זמן מסוימת, כדאי לחזור לתכנים אלו ולעדכן או להחליף אותם לאחר שנקודת זמן זו חלפה, וכך להראות לגולשים כי מדובר באתר דינמי, חי ונושם ממש. בנוסף, חשוב לדאוג כי אנחנו מעלים תכנים אשר באמת עוסקים בתחום המצומצם בו עוסק האתר, וכי איננו מתפזרים לכיוונים שונים בנושאי התכנים שאנו מעלים.

 

מידע בסיסי אודות העסק

סוג נוסף וחשוב של תוכן הוא מידע בסיסי אודות בית העסק והאתר, דוגמת כתובת, מספר טלפון ושעות פתיחה, דרכים ליצירת קשר, מידע אודות הנפשות הפועלות בעסק והיסטוריה קצרה של העסק אשר נותנת מושג מסוים אודותיו.

חשוב לדאוג שתוכן זה יופיע במיקום מרכזי באתר, כך שהגולשים לא יצטרכו לחפש אחריו יותר מדי כאשר הם מעוניינים ליצור קשר או לקבל מושג כללי אודות העסק. בנוסף, חשוב שתוכן זה יישאר עדכני כל הזמן. הצגת מידע בסיסי אשר אינו מעודכן או נכון היא דרך בטוחה לאבד לקוחות פוטנציאליים.

 

הזנת תוכן וקישורים באתרים אחרים – כחלק מקידום האתר חשוב להתמיד ולהעלות באופן קבוע פרסום מאמרים גם באתרים אחרים, המקושרים לאתר שלכם. יצירת קישורים לאתר שלכם מתכנים באתרים היא חלק משמעותי מפעולת הקידום, ומסייעת גם להרחיב את מעגל המודעות לאתר שלכם ואת כמות הגולשים אשר ייחשפו לאתר ולעסק שלכם.

 

כתיבה שיווקית אך תמיד אינפורמטיבית ואיכותית – נקודה חשובה נוספת שחשוב להקפיד עליה בעת הזנת תכנים לאתר היא שילוב נכון בין כתיבה שיווקית המנוסחת בצורה אשר תדבר אל הגולשים ומנועי החיפוש כאחד, לבין כתיבה אינפורמטיבית ואיכותית. הדרך האמיתית ליצור אתר איכותי ומצליח היא על ידי הענקת ערך מוסף של ממש לגולשים בו. זאת לא ניתן לעשות אך ורק על ידי כתיבה שיווקית ופרסומית. אנו חייבים לוודא כי התכנים באתר איכותיים ואינפורמטיביים עבור הגולשים בנוסף לכך שהם מכילים את מילות המפתח במתאימות, ממוקמים במקומות הנכונים ושאר השיקולים הרלבנטיים לשיווק וקידום האתר.

 

שירותי תוכן מקצועיים כחלק מניהול ותפעול האתר

מכיוון שתוכן הוא כיום חלק חשוב ומהותי כל כך בתפעול וקידום אתרי אינטרנט, מומלץ לשכור שירותי תוכן מקצועיים ואיכותיים. שירותים אלו ניתנים לרוב כחלק מרכזי במסגרת חבילה של קידום בגוגל ו/או ניהול אתר האינטרנט.

במקרה בו אתם כותבים בעצמכם חלק מהתכנים לאתר האינטרנט שלכם, חשוב להעלות אותם תוך התייעצות עם מי שמקדם או מנהל עבורכם את האתר, וזאת על מנת להתאים את התוכן עצמו לאתר ולדרישות הקידום, לעצב את דפי התוכן בצורה הרצויה וכו'.

בכל מקרה, חשוב שלא להזניח את סוגיית התוכן באתר שלכם. תכנים מהווים כיום בסיס הכרחי לאתר אינטרנט מצליח ופופולארי, ועל ידי כתיבת תכנים נכונים ומתאימים אתם מגדילים משמעותית את סיכויי האתר למשוך אליו גולשים, להתקדם בתוצאות החיפוש ולקדם את העסק שלכם.

אל תישארו מאחור – צרו איתי קשר